Anket Doldurarak Para Kazanma Yalan mı?

Anket Doldurarak Para Kazanma Yalan mı?

İnternetten para kazanmanın en popüler yollarından biri anket doldurarak para kazanmaktır. Bu konuda internette olumlu veya olumsuz birçok kaynak bulabilirsiniz. Gerçekten bazıları dolandırıcı bazıları ise bu işi hakkıyla yapan, emek veren kişilerin oluşturduğu para kazandıran sistemlerdir. Kime ve neye inanacağımızı bilmediğimiz için, bu tuzaklara doğal olarak düşeriz. Anket sisteminden para kazanmanın neden ve nasıl gerçek olduğunu anlatan bir hikayemi paylaşacağım sizlerle…

Anket doldurarak para kazanmak gerçek mi öğrenmek için tıklayın…

2005-2009 yılları arasında Selçuk Üniversitesinde öğrenciydim. Okuduğum bölümde ilk iki sene devam problemi olmadığı için bir arkadaşım aracılığı ile para kazanmak için Ankara’da bir anket şirketinde anketör çalışmaya gitmiştim. Şirket Almanya kuruluşu olan uluslar arası büyük çaplı bir şirketti. Sokak sokak dolaşıp insanlara anket doldurtmaya çalışıyordum.

Aklınıza gelebilecek birçok beyaz eşya firması, seçim öncesi yapılan anketler, araba firmaları, kozmetik firmaları, çikolatadan tutunda süte kadar her gün alıp tükettiğimiz gıda maddeleri, burada yazmakla bitiremeyeceğim her türden ürünün fiziksel pazar araştırmasını yürüten bir şirketti. Çalıştığım firmanın sadece Ankara şubesinde 35 civarı anketör, 10’a yakın supervisor ve 8-10 tane de çeşitli kademelerde yöneticisi vardı.

O dönemde doldurttuğumuz anket başına 3 – 20 tl arasında bir para kazanmaktaydık. Günde 7-8 anket ise ancak bitirebiliyorduk. Yukarıdaki sistemi düşünün. Bir gıda firması yeni çıkacak bir ürünün ya da piyasada var olan bir ürünün pazar araştırmasını yaptırabilmek için bu tarz şirketlere ne kadar para harcamak zorunda hesaplayın! Çok para…

Ayrıca çalıştığım dönemlerde çok iyi hatırlıyorum, herhangi bir firma çalıştığım şirkete 5-15-20 gün gibi bazen değişen süreler tanır. Yani anketler kargo ile bize gelir ve 5 gün içinde bitirilmesi istenirdi. Birde önünüze gelene anket doldurtamazsınız çünkü istenen bir sürü özellik vardır.

Örneğin; denekleriniz yani anketi doldurtacağınız kişilerin, 15- 25 yaş arası 10 kişi, 25 kişi ilk öğretim- 25 kişi üniversite mezunu, ayda 3000 tl para kazanan 13 kişi, statüsü E grubunda olan 10 kişi vs. gibi birçok farklı demografik yapıda olması istenir. Bir gün hiç unutmuyorum. Okuma yazma bilmeyen ama C statü grubunda olan bir denek bulmam gerekiyordu. Bu şu demek; gelir sınırını tam hatırlayamayacağım ama ayda 8-10 bin civarı para kazanma potansiyeli olan ama okuma yazma bilmeyen birine elimdeki anketi doldurtacaktım. Bütün Ankara sanayisini dolaşmak zorunda kalmıştım. Yani bu işin zorlukları hem çalışan için hem de iş veren için çok fazla.

Bütün bunları anlatmamın sebebi şudur: Teknolojinin ve beraberinde gelen internetin bu denli gelişmesiyle artık bütün bu işler online olarak da yapılmaya başlandı. Artık hem firmalar daha az harcayarak pazar araştırmalarını yapabiliyorlar hem de zamandan tasarruf ediyorlar. Ayrıca sokakta istediğiniz kriterde bir denek bulsanız bile ilgilenmiyorlar ya da bir şey satıyoruz sanıp kaçıyorlardı. Kısacası çoğu gönülsüz insanlardı çünkü herhangi bir çıkarları yoktu. Ama şimdi internetten anket doldurarak para kazanmak isteyen birçok gönüllü, anket gönderen de birçok şirket var. Yani işler su gibi yürüyor. Anket doldurarak para kazanma artık hayal olmaktan çıktı.

anket doldurarak para kazanmak

anket doldurarak para kazanma

Bu şirketler artık kargolarla, uzun uzadıya sokaklarda denek aramayla uğraşmıyorlar. İnternetten bu işi çok kolay bir yollan halledebiliyorlar. Bu da bizi anket doldur 10$ para kazan, anket doldur 30 tl para kazan gibi bilgilerin doğru olduğu sonucuna götürür. Çünkü firma aracı olmadan direk deneğine ödüyor parayı. Kişiler de sokak sokak dolaşmak yerine ya da kapısına gelen anketör yerine bilgisayarının başında bu sistemle para kazanıyorlar. Neden insanlar bedava bir sürü soru cevaplasınlar, neden doldurduğu anket başına para kazanma yollarını seçmesinler?

İnternetten anket doldurarak para kazanma hakkında olumsuz birkaç söylentiye değinmek gerekirse; Amerika’daki bir şirket neden Türkiye’den birine anket göndersin? Göndermez, gönderse de çok nadir olur, güzel para kazanmak da hayal olur, anket doldurmak için İngilizce bilmek gerekir, anket doldurarak çok para kazanılmaz vs.

İlk  olarak evet gerçekten birkaç yıl öncesine kadar Türkiye’ye dışarıdan az sayıda anket geliyordu. Bunun birçok nedeni vardır ama bilmeniz gereken şey durumların artık değiştiği!

Kısaca şöyle açıklamak istiyorum; Geçtiğimiz günlerde akademisyen bir arkadaşım doktora tezini yazarken kullanacağı yabancı kitapların bir kısmını, çoğunuzun duyduğu Amazon.com diye bir siteden aldı. Yani Türkiye’den bir kişi Amerika’dan, Çin’den, Avrupa’dan çeşitli ürünleri çok kolay satın alabiliyor. Bu da bu ülkelerin Türk müşterilerinin potansiyelini ölçmesi için büyük bir sebeptir. Hatta birçok kez ‘Şu anket firması Türkiye’ye kapılarını açtı’ gibi haberleri gazetelerde gördüm. Anladığınız üzere işler artık eskisi gibi yürümüyor ve anket doldurarak para kazanmak daha kolay hale geliyor.

Diğer bir söylenti ise, İngilizce bilmek. Arkadaşlar anket üzerinden para kazanmak için alacağınız iyi bir üründe emin olun gerek videolu eğitimlerle, gerekse online desteklerle size adım adım nereye ne yazacağınız söyleniyor. Zaten cümleler bir iki kelimeliktir ve kalıplaşmış şeylerdir. Örneğin ‘Sahip olduğunuz araba markası nedir? En son satın aldığınız elektronik ürün nedir? gibi. Bu tarz bir cümleyi internette kopyala yapıştır ile birçok siteden birkaç saniyede çevirebilirsiniz.  Bir süre sonra örneğin, car(araba) kelimesini görünce de ne sorduğunu anlamaya başlayacaksınız. Bazı sorularda cevap önemli bile değildir. Arabamın rengini kırmızı desem ne değişecek, beyaz desem ne değişecek. Yani para kazanmak için dil bilmemeniz bir engel değildir.

Videoda  Türkiye’de online olarak çalışan bir anket firmasının yetkilisinin yaptığı açıklama var. Anket doldurarak para kazanmanın onlarca kanıtından biridir.

Sizlere anlatmaya çalıştığım evet anket doldurarak para kazanılır. Para kazanılır ama bu işin de birçok yolu vardır. Mesela en önemlisi en az günde 3-5 defa mailinizi kontrol etmek. Çok kişi bu yoldan para kazandığı için açılan anketler bazen birkaç gün içinde yeterli sayıya ulaşıp kapanmaktadır. Ayrıca kayıt olduğunuz sitelere yaşınız, cinsiyetiniz, ilgi alanlarınız, mesleğiniz gibi her türlü bilginizi girmelisiniz çünkü size bu kriterlere göre anket gönderilmektedir.

Anket doldurarak para kazanmak istiyorsanız bunu nasıl yapacağınızı öğrenmek için tıklayın…

Bende para kazanma isteğim yüzünden birçok kez dolandırıldım. 6 çeşit, anket doldurarak para kazanma yöntemlerini anlatan kaynak satın aldım. Bunlardan bazıları gerçekten yalan dolan bir sürü şey yazıp, insanların hayalleriyle oynamışlar. Satın aldıklarımdan gerçekten para kazandıran bir yöntem çıktı mı peki? Cevabım EVET. O yüzden anket doldurarak para kazanma işi tamamen gerçektir. Yeter ki para kazanmak için hevesli olun ve çalışın…

2 replies on “Anket Doldurarak Para Kazanma Yalan mı?”

  1. […] Ama diğerlerine göre daha az kafa yorarak para kazanılacak bir sistem varsa o da anket doldurarak para kazanma […]

  2. osman diyor ki:

    gerçekten önemli,eylerden bahsediliyor incelemenizi tavsiye edrerim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>